Jak oszczędzać: 5 głównych sposobów na oszczędzanie

jak oszczędzać pieniądze

Jak oszczędzać pieniądze zawsze było trudnym zadaniem do podjęcia. Dużo ludzi na próżno próbują radzić sobie z problemem oszczędzania. Jeśli już postanowiłeś, ale nie wiesz, jak zacząć oszczędzać, w tym artykule dowiesz się o głównych sposobach.

Zapisuj wydatki

sposoby na oszczędzanie: Zapisuj wydatki

Ktoś traci pieniądze na niepotrzebne drobiazgi, ktoś walczy z nałogami, więc trudno jest wprowadzić w życie zasady oszczędzania. Pieniądze lubią, kiedy je liczy się, czyli aby mieć pieniądze, trzeba wiedzieć, ile posiadasz, zapisywać i planować wydatki, itd. Zapisywanie wydatków jest pierwszym krokiem do tego, jak oszczędzać pieniądze. Porady finansowe mogą pomóc nie tylko oszczędzać skutecznie, ale nawet wyjść z długów.

Jedna z głównych zasad oszczędności to prowadzenie budżetu domowego, co polega na kontrolowaniu wydatków, planowaniu finansów i oszczędności. Zapisując wydatki na różne potrzeby, będziesz w stanie przeanalizować, jak tracisz pieniądze, czy musisz dokonywać mądrzejszych wyborów, kiedy robisz zakupy, itd. Ważne jest zawsze planować zakupy wcześniej i nigdy nie kupować spontanicznie. W końcu, zawsze jest lepiej zastanowić się na chwilę, niż tracić i żałować, kiedy przeglądasz budżet domowy. Jak oszczędzać, jeśli masz długi lub kredyty, tez jest ważnym pytaniem. Zasada współpracy z bankami, między innymi, jest taka, że kredyty mają większe oprocentowanie, niż oszczędności. Więc, jeśli posiadasz konto oszczędnościowe, lepiej jest najpierw spłacić kredyt konsumpcyjny, a potem oszczędzać. Ten sposób naprawdę pomaga nauczyć się, jak oszczedzac pieniadze – i rozsądnie wydawać.

Jak oszczędzać pieniądze oryginalnie

Istnieje wiele oryginalnych sposobów na oszczędzanie. Wyliczymy tutaj najbardziej efektywne:

  • Ekonomiczna jazda – oszczędzając na transporcie, możesz zaczynać od korzystania z transportu publicznego i kończyć nowoczesnymi “mądrymi” ekologicznymi sposobami, a nawet oszczędzaniem na paliwie. Carpooling, miedzy innymi, jest jedną z ostatnich nowostek. Ten sposób polega na wspólnych dojazdach do miejsc przeznaczenia. Jest takich serwisów wiele zarówno w Polsce, jak i na świecie.
  • Ekonomia kosztów bankowych – jeśli posiadasz konto osobiste w banku, możesz zyskać z ogromnej liczby wygodnych ofert. Ze względu na dużą konkurencję na rynku, banki starają się zdobyć nowych klientów za pośrednictwem korzystnych promocji. Oprócz tego, posiadając kartę kredytową możesz naprawdę sporo zaoszczędzić, na przykład, na moneybacku.
  • Oszczędzanie na jedzeniu – jest niezawodnym sposobem na to, jak oszczedzac pieniadze. Budżet domowy większości polskich rodzin pokazuje, że co miesiąc wyrzucają one do śmieci jedzenie o wartości 10-50 złotych. Oszczędzać pieniędzy na jedzeniu można poprzez kupowanie mniejszej ilości produktów w celu uniknięcia wyrzucania przeterminowanej żywności.
  • Przegląd garderoby – chodzenie na zakupy odzieżowe dla rozrywki może skutkować marnowaniem pieniędzy. Czasami nie potrzebujemy nowych rzeczy, ale nadal je kupujemy, co staje się pewnego rodzaju nałogiem. Jeśli uważasz, że potrzebujesz nowych rzeczy, najpierw zrób przegląd swojej garderoby i oceń, czy rzeczywiście brakuje Tobie czegoś nowego. Innym sposobem na to, jak oszczędzać pieniądze w domu, jest sprzedaż niepotrzebnych (zniszczonych lub za małych, za dużych) rzeczy. Efektownym sposobem na to, jak oszczędzać pieniądze, jest kupowanie używanych rzeczy i nawet nie tylko ubrania, ale i gier komputerowych czy sprzętu elektronicznego. Rewelacyjnym sposobem na zaoszczędzenie ogromnych pieniędzy jest sprzedaż przedmiotów na takich popularnych stronach internetowych, jak OLX, Gumtree, Allegro, gdzie to, co uważamy już tylko za śmiecie, ktoś chętnie kupi.
  • Jeżdżenie na wakacje po sezonie – wiadomo, że ceny na urlop zawsze są niższe zimą, aniżeli w lipcu czy we wrześniu. Cena wycieczki wtedy znacznie się obniża, a zakres usług w hotelach zostaje taki sam.
  • Oszczędzanie za pomocą świnki-skarbonki – ten sposób nie pozwala na osiągnięcie zauważalnych rezultatów, a raczej jest dobrą motywacją. Jeśli wrzucasz do skarbonki drobniaki, pamiętasz, że starasz się oszczędzać i na innych rzeczach.

Kupuj oszczędnie

Kupuj oszczędnieChodzić na zakupy zaleca się tylko z listą, co pomoże uchronić przed spontanicznymi zakupami. Sposobem na to, jak oszczędzać na jedzeniu, jeśli masz dużą rodzinę, mogą być zakupy hurtowe. Najbardziej skutecznym sposobem na oszczędzanie są też tzw. sprytne zakupy, kiedy swetry i rękawice kupuje się latem, a kostiumy kąpielowe zimą.

Antyoszczędność

Jeśli chcesz znać jeszcze jeden sposób na to, jak oszczędzać pieniądze, podcast na ten temat może być dobrym poradnikiem. Czasami, aby zaoszczędzić, trzeba stracić więcej pieniędzy, niż planowałeś. Kupując, na przykład, drogie rzeczy, tak naprawdę oszczędzasz, ponieważ kupując tanie rzeczy, można trafić na niejakościowe, które w końcu kosztują więcej, niż jedna droga.

Na czym oszczędzać nie warto

Aby wiedzieć, jak oszczędzać pieniądze, blog o oszczędzaniu może pomóc odkryć prawidłowe sposoby. Czasami nie oszczędzamy na tym, na czym trzeba oszczędzać. Nie warto oszczędzać na najważniejszych rzeczach, na przykład, zdrowiu, odżywianiu, odpoczynku, podróżach, edukacji, itd. W te rzeczy trzeba raczej inwestować.

Na czym oszczędzać nie warto

Wnioski i rekomendacje

W przypadku, jeśli nawet oszczędzając, nie masz wystarczajaco pieniedzy, możesz wziąć chwilówkę od ręki na Binixo.pl.

 

Jak oszczędzać: 5 głównych sposobów na oszczędzanie
5 (100%) 1 głos[ów]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.