Jak wyjść z długów finansowych?

jak wyjść z długów

Około 2 milionów Polaków nie spłacają swoich zadłużeń, a całkowita kwota długu wynosi kilkadziesiąt miliardów złotych. Jeśli wpadles w pętle zadłużen, dowiedz się parę sprytnych sposobów i porad w tym artykule.

Ostrożnie wybieraj, gdzie możesz uzyskać pożyczkę

gdzie możesz uzyskać pożyczkę
Najważniejsza porada na to, jak wyjść z długów, chyba polega na tym, że trzeba z ostrożnością wybierać bank lub firmę pożyczkową. Na rynku kredytowym Polski istnieje ogromna liczba instytucji finansowych, które oferują wygodne warunki kredytowania. One są tymi, kto pomaga wyjść z długów, jeśli nie chcesz korzystać z pomocy kogoś z bliskich. Jednak w przypadku z instytucjami finansowymi należy uważnie czytać umowę o zaciągnięciu pożyczki, aby ubezpieczyć się przed oszustwem.

Istnieje wiele sposobów na to, jak wyjść z długów bankowych, jednym z których, między innymi, zaciągnięcie pożyczki od jednej lub więcej firm pozabankowych, których oferty cechują się wyższą lojalnością do klientów.

Metoda 1: Pożycz od krewnych lub znajomych

Pożycz od krewnychMyślisz o tym, jak wyjść z długów i cieszyć się życiem jak najszybciej, pożyczka rodzinna jest z tego względu najlepszym rozwiązaniem, przynajmniej o dużo lepszym, niż zaciągnięcie kolejnej pożyczki. Różnica polega na tym, że rodzice nie naliczają oprocentowania, natomiast firmy pozabankowe zawsze oferują takie warunki, jakie nie pomagają osobom zadłużonym, za wyjątkiem pożyczek konsolidacyjnych. Rodzice mogą dać dobrą poradę o tym, jak wyjsc z dlugow, pomoc rodziców przewiduje szansę, że oddajemy tyle samo, ile pożyczamy. Rozmowa z krewnymi zawsze pomaga, szczególnie, o tym, jak wyjść z długów nie mając pieniędzy. Wsparcie psychiczne i praktyczna porada czasami są ważniejsze od pożyczania pieniędzy. Rodzina i krewni znają nas lepiej, niż prawnicy, dlatego ich pomoc może być bardziej skuteczna. Można, na przykład, poprosić kogoś o kontrolowanie naszych wydatków i tworzenie planu oszczędnościowego. Takie wsparcie finansowe może stać się bardzo pomocne, ponieważ problem może polegać na braku samokontroli, a nie pieniędzy.

Metoda 2: restrukturyzacja zadłużenia?

Restrukturyzacja kredytu jest jednym ze skutecznych sposobów na to, jak wyjsc z dlugow chwilówek 2018. Polega on na podpisaniu aneksu do istniejącej już umowy o zaciągniętym kredycie. Restrukturyzacja kredytu przewiduje korzystanie z nowych sposobów na spłatę zadłużenia na nowych warunkach. Do najbardziej popularnych można zaliczyć następujące:

  • podzielenie płatności długu na raty (istnieje możliwość zmniejszenia raty w przypadku, jeśli nie da się płacić umówionej sumy z powodu niskich zarobków. Nowy harmonogram spłat ustalamy bezpośrednio z wierzycielem, rozpisując sumę na poszczególne miesiące i wysokość kwoty. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że nowy plan spłat będzie nam pasował)
  • pomniejszenie kwoty długu (kwota może być pomniejszona o odsetki umowne z tytułu kredytu, natomiast spłacasz tylko część kapitałową)
  • umorzenie odsetek (ten sposób jest zwykle stosowany przez firmy windykacyjne).
  • konsolidacja długów (to jest dobrym sposobem na to, jak wyjść z długów komorniczych. Polega on na połączeniu wszystkich zadłużeń w jedno, które spłacamy na bardziej korzystnych warunkach. Konsolidacja pomaga wywalczać niższe oprocentowanie i wydłużać czas spłaty kredytu.
  • wakacje kredytowe (nowoczesny sposób na to, jak wyjsc z dlugow chwilówek. Ten rodzaj restrukturyzacji zadłużenia przewiduje wynegocjowanie lepszych warunków, czyli kilkumiesięcznej przerwie w spłacie rat albo nawet odsetek do czasu odzyskania zdolności kredytowej). Nawet w sytuacji podbramkowej bank nadal może być tym, kto może pomóc wyjść z długów, poniewaz nie jest on zainteresowany w konfliktach z klientami, a raczej zwrocie pożyczonych pieniędzy.

restrukturyzacja

Restrukturyzacja kredytu polega również na spłacie przez jakiś okres tylko rat odsetkowych bez spłaty kapitału. Tak naprawdę, bankiem nie negocjują o obniżeniu lub całkowitym zniesieniu opłat prowizyjnych wynikających z umowy kredytowej. Czasami restrukturyzacja długu jest jedyną alternatywą dla wielu pożyczkobiorców, którzy są niewypłacalni. Ten sposób może pomóc uniknąć otrzymać pismo od komornika, co zwykle powoduje powsztanie wielu kłopotów.

Metoda 3: Weź w innym banku i spłać istniejący dług

jak wyjsc z dlugow chwilowek

Jeśli masz zadłużenie w banku, możesz również skorzystać z usług firm, które pomagają wyjść z długów. Istnieje wiele rozwiązań, które mogą być przydatne nawet w najtrudniejszej sytuacji finansowej. Ci, którzy mają kilka kredytów, mogą je skonsolidować lub refinansować biorąc pożyczkę lub kredyt w innym banku. Czasami udaje się wynegocjować lepsze warunki spłaty zadłużenia. Inne sposoby mogą również być pomocne, nawet jeśli one nie są związane z finansami. Na przykład, można znaleźć dodatkową pracę, podjąć inne zajęcia, zrezygnować z jazdy samochodem korzystając z komunikacji publicznej.

Wnioski i rekomendacje

Czasami wyliczone sposoby wydają się nieskuteczne, ale tak naprawdę pomagają one zmniejszyć zobowiązanie do niższego poziomu pomagając pozbyć się piętna dłużnika. Jeśli znalazłeś się w złej sytuacji finansowej i masz złą historię kredytową, możesz zaciągnąć szybką chwilówkę, aby spłacić istniejące długi, w ciągu 15 minut na Binixo.pl.

Jak wyjść z długów finansowych?
5 (100%) 1 głos[ów]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.