Jak uzyskać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Ci, którzy potrzebują odpowiedzi na pytanie, jak zaciągnąć kredyt hipoteczny, jeśli nie ma możliwości spłacić wkład własny, w tym artykule znajdziesz potrzebne informacje na temat tego, jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego 2018

kredyt hipoteczny bez wkladu wlasnego
Ostatnio zaostrzyła się polityka kredytowa, która spowodowała zmniejszenie dostępności kredytów hipotecznych. Aby załatwić problem wkładu własnego, możesz skorzystać z kilku rozwiązań. Problem polega na tym, że w 2014 roku przez Komisję Nadzoru Finansowego została wprowadzona rekomendacja „S”. To doprowadziło do tego, że na rynku kredytowym kredyty hipoteczne bez wkładu własnego, jaki banki udzielają pod niskie oprocentowanie, stały się nie popularne. Wskutek kredyt hipoteczny stał się dostępny tylko dla tych osób, które mogły sobie na niego pozwolić. W rezultacie banki zrezygnowały nawet z udzielenia kredytów hipotecznych nawet na 110 lub 120 procent wartości nieruchomości. Oprócz tego, jeśli w 2014 wartość wkładu własnego wynosiła maksymalnie 5 procent, w 2017 wzrosła ona do 20 procent. Problem jest taki, że kredytobiorcy, którzy mają możliwość wnoszenia wkładu własnego są dość wygodnymi klientami. Przed wprowadzeniem obowiązujących przepisów, wkład własny był jedynie dodatkowym bonusem. Zaletą robienia wkładu własnego było udzielenie kredytu na niższą marżę. Jednak ci, którzy nie posiadali własnych środków, musieli godzić się z dużo niekorzystnymi kosztami kredytu hipotecznego. Ostatnio kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w PKO i innych bankach stał się praktycznie niemożliwy do zdobycia. Istnieje jednak szereg sposobów na otrzymanie kredytu hipotecznego bez faktycznego posiadania 20 procent wartości mieszkania.

Zabezpieczenie kredytu hipotecznego bez wkładu własnego inną nieruchomością

Odpowiedzią na pytanie, czy można dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, to oczywiście, można. Jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań, jakie umożliwia ominąć spłatę potrzebnego wkładu własnego, jest zabezpieczenie kredytu hipotecznego nieruchomością, która już znajduje się w posiadaniu kredytobiorcy. W tym przypadku, potrzebne jest posiadanie drugiego mieszkania o wartości wyższej od wartości wkładu własnego. Jedynie pod tym warunkiem bank może udzielić kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Pamiętaj, że nieruchomość, która stanowi zabezpieczenie kredytu hipotecznego, nie musi należeć do kredytobiorcy, a do rodziców, lub bliskiej rodziny kredytobiorcy, a nawet obcej osoby.

Koniecznym warunkiem zabezpieczenia kredytu hipotecznego bez wkładu własnego inną nieruchomością jest posiadanie nieruchomości, której wysokość jest wyższa od wartości wkładu własnego. Można dokonać zabezpieczenia nawet za pomocą kilku nieruchomości, w tym działki budowlanej lub uprawnej czy budynków przemysłowych. Jeśli potrzebujesz pożyczki od osób prywatnych na własne potrzeby lub nawet w celu zaciągnięcia gotówki na wkład własny, możesz skorzystać z serwisu Binixo.pl, który zajmuje się wyszukiwaniem i porównywaniem pożyczek oferowanych przez wiarygodne firmy pozabankowe.

Pożyczka od dewelopera

Pożyczka od dewelopera
Jeśli interesuje Cię pytanie, czy istnieje inny sposób na wzięcie kredytu hipotecznego bez wkładu własnego, możesz otrzymać pożyczkę na spłacenie wkładu własnego od dewelopera. Na rynku polskim istnieje praktyka, kiedy przedsiębiorstwa budowlane czasami decydują się udzielenie pożyczkobiorcom gotówki, która by mogła pokryć potrzebny wkład własny kredytu hipotecznego. Jesli nadal jestes zainteresowany tym, w jakim banku kredyt hipoteczny bez wkładu własnego można zaciągnąć, możesz zasięgnąć tych informacji na serwisie Binixo.pl.

Pożyczki z zakładowej kasy firmy

Ci, którzy pracują w dużych zakładach pracy i interesujesz się tym, jak wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, jednym z popularnych sposobów jest zaciągnięcie pożyczki z kasy zakładowej. Środki z tej pożyczki mogą być przeznaczony na finansowanie wkładu własnego. Ten sposób umożliwia zaciągnięcie dodatkowej gotówki bez płacenia żadnej dodatkowej prowizji lub oprocentowania, które są niezbędnym warunkiem przy zaciąganiu pożyczek od firm pozabankowych.

Zaletą pożyczki z kasy zakładowej firm jest to, że nie jest ona rejestrowana w żadnym z biur informacji kredytowej, co pozwala na uniknięcie sytuacji, która doprowadzi do pogorszenia twojej zdolności kredytowej. Oprócz tego, pożyczki z kasy zakładu pracy mogą być spłacone w ciągu dość długiego okresu spłaty.

Wnioski i zalecenia

Jeśli masz wątpienia na temat tego, czy dostanę kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, możesz skorzystać z serwisu Binixo, który pomoże w znalezieniu najwygodniejszej oferty. Mimo tego, że czasami zdobycie wkładu własnego drogą zaciągnięcia kredytu gotówkowego, nie uważana jest ta opcja za najlepsze rozwiązanie, ponieważ klient obciążany jest dodatkowym oprocentowaniem. Istnieją inne alternatywne rozwiązania, dzięki którym można spełnić wymogi bankowe dotyczące wkładu własnego, miedzy innymi zaciągnięcie pożyczki z zakładowej kasy firmy, pożyczki od dewelopera lub zabezpieczenia kredytu hipotecznego bez wkładu własnego inną nieruchomością.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego
5 (100%) 1 głos[ów]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.