Pożyczki pod zastaw nieruchomości: co powinieneś wiedzieć?

pożyczki pod zastaw nieruchomości

W życiu zdarza się różnie. Czasami potrzebujesz pieniędzy natychmiast, ale bank odmawia przyznania potrzebnej gotówki. Wtedy nie znamy, co robić dalej. W tym artykule dowiedziesz się, na czym polega zaciągnięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Czym są pożyczki pod zastaw nieruchomości pozabankowe?

pożyczka pod zastaw działki
Banki nigdy nie udzielają pożyczek osobom, które nie mają zdolności kredytowej. Wiele osób starających się o dodatkową gotówkę w bankach mają niezłe dochody, ale nie posiadają pozytywnej historii kredytowej. Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości to wspaniała decyzja dla pożyczkobiorców w trudnej sytuacji finansowej, jeśli jest możliwość zabezpieczenia się przez zastaw mieszkania. Można otrzymać pieniądze, jakich potrzebuje się – nawet do kilku milionów złotych. Plusem jest zarówno to, że jeśli ma się negatywną historię kredytową ujawnioną w BIK, nawet w tym przypadku można zasięgnąć pieniędzy od firmy pożyczkowej.

Mógłbyś zapytać, na co może być potrzebna pożyczka pod zastaw nieruchomości? Z reguły, pożyczkodawcy nie wnikają, na co pożyczkobiorcy potrzebują pieniędzy. Jeśli zdecydowałeś się na wzięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości, możesz zatem wykorzystać otrzymane pieniądze na jakikolwiek cel, na przykład, na zakup innego mieszkania, na rozwój biznesu lub inne potrzeby.

Z powodu tego, że koszt nieruchomości (domu, mieszkania, lokalu usługowego) lub działki rolnej lub budowlanej może być wysoki, klienci mogą starać się o udzielenie wysokiej kwoty pożyczki, co jest jej główną zaletą. W tym przypadku firmy pozabankowe nie wymagają od swoich klientów zaświadczenia o zarobkach lub uzyskiwanych dochodach, ponieważ sprawdzenia dokumentów na nieruchomość przed zawarciem z pożyczkobiorcą umowy wystarcza.

Warunki zaciągnięcia pożyczki pod zastaw domu bez BIK

pożyczka pod zastaw domu bez bik
Tym, którzy zamierzają wziąć pożyczkę pod zastaw nieruchomości bez BIK, trzeba zwracać uwagę na niektóre niuanse. Najpierw, należy uważnie przeczytać całą umowę, nawet jeśli jej długość wynosi 20-30 stron. Mieszkanie to zazwyczaj praca całego życia, więc lepiej jest stracić na nieprzeczytanie tych parudziestu stron, aniżeli ponosić konsekwencje wykonania przez pożyczkodawcę niekorzystnych warunków wpisanych do umowy. Ostateczny koszt, wysokość prowizji i oprocentowania – te szczególy nalezy powinno się sprawdzać przed podjęciem decyzji przy staraniu się o pożyczki pod zastaw nieruchomości z komornikiem.

Jeśli pożyczkę udziela bank, zawsze wykonywana jest wycena nieruchomości. Potrzebne jest to z powodu tego, że specjaliści pracujący w banku nie mogą określić, jaka kwota może być dostępna dla potencjalnego klienta, który wnioskuje. Jeśli szybka pożyczka przez internet jest udzielana w firmie pozabankowej,wtedy wycena z reguły nie jest dokonywana. W rezultacie osoba wnioskująca otrzymuje pieniądze w ciągu jednego dnia roboczego, a wszystkie formalności są maksymalnie ograniczone. Historia kredytowa pożyczkobiorcy również nie jest sprawdzania historii kredytowej w bazach BIK, BIG, KRD i innych rejestrach dłużników.

Jakie są konsekwencje zaciągnięcia pożyczki pod zastaw nieruchomości?

W przypadku prywatnej pożyczki pod zastaw nieruchomości problem dla dłużnika może pojawić się wtedy, kiedy przestanie on spłacać pożyczkę. Więc, niezbędnym warunkiem jest wczasowa spłata pożyczki. Wtedy będzie on musiał być gotowy do tego, że przedstawiciel firmy pozabankowej będzie dochodził przejęcia nieruchomości.

Jakie są alternatywy zaciągnięcia prywatnej pożyczki pod zastaw mieszkania?

binixo poland
Serwis, który może pomóc w znalezieniu najbardziej odpowiedniej oferty to Binixo.pl. Jest to serwis pomocniczy, który działa na rynku od niedawna, ale udzieliła setki pożyczek stałym i nowym klientom. Gotówkę można otrzymać nawet w ciągu 24 godzin od momentu złożenia wniosku. Ważne jest to, że serwis ten współpracuje tylko z wiarygodnymi firmami, które oferują niewielkie opłaty i jasne zasady. Wniosek o kredyt pod zastaw mieszkania można złożyć na stronie internetowej firmy pozabankowej, która zgodziła się na udzielenie pożyczki. Istnieje dużo zalet korzystania z usług udzielania pożyczek pod zastaw nieruchomości. Opinie, oczywiście, różnią się na ten temat, ale w zasadzie można wyliczyć dużo plusów zaciągnięcia pożyczek przez internet.

  • Firmy pozabankowe udzielają pożyczek bez zaświadczeń o dochodach i poręczycieli;
  • Serwis Binixo.pl nie jest zainteresowany zamieszkaniem, wynagrodzeniem, stypendium lub emeryturą klienta;
  • Wymagana jest minimalna przedpłata;
  • Wiek pożyczkobiorcy wymagany w ofertach większości firm pożyczkowych wynosi 18 lat;
  • Otrzymanie pieniędzy możliwe jest o każdej porze dnia, nawet w święta i weekendy.

Jeśli zdecydowałeś się na pożyczkę pod zastaw działki, musisz zapoznać się z ofertami firmy pożyczkowej i sprawdź, czy ma ona korzystną ofertę i warunki kredytowania. Przed zawarciem umowy, należy również upewnić się, że termin kredytowy jest wystarczający dla spłaty pożyczki. W przeciwnym przypadku musisz być gotowy na to, że przedstawiciel firmy pozabankowej otrzyma prawo do odzyskania pożyczonej gotówki przez przejęcie nieruchomości. Można ubiegać się w jakimkolwiek mieście o pożyczki pod zastaw nieruchomości – Poznań, Warszawa, Kraków i inne.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości: co powinieneś wiedzieć?
5 (100%) 1 głos[ów]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
eight + 10 =